středa 15. dubna 2015

SOBOTNÍ SMĚNA: SALÁTOVNA TITBIT

Gastro program na sobotu: exkurze ve výrobně salátů Titbit. Mají diskrétní salátovnu v Nových Butovicích a saláty ve fresh chlaďáku snad v každým supermarketu, taky v Regiojetu a zakládají si na pestrosti, hledání nových receptů a dělaj ten fresh sektor zajímavější a světovější. Proč si občas nepřiplatit o dvacku víc než pořád jíst unavený caprese nebo osmou variaci na šopák (a ještě s nedobrým balkánem nebo pseudo-fetou). Po výplatě, samozřejmě.
A protože nejsem kontrolor z hygieny zajímají mě spíš jiný věci. Třeba formuláře, který každý externí návštěvník musí vyplnit. Tyfus? Paratyfus? Cesty do Afriky? Oblasti ohrožení- jatka, farmy, země třetího světa? Kontaktní čočky (ano, kontrola jestli máš obě před i po exkurzi. Představa velkýho salátovýho poplachu kvuli jedný kontaktní čočce mě v duchu pobavila. Kolik jsme už asi v životě snědli nevědomky kontaktních čoček? Třeba ve školní jídelně nebo v oblíbeným bufetu? To jsou ty otázky co mě trápí a nedají mi spát).
Dostala jsem legrační hygienický oděv, kterej vypadal jako pláštěnka, galoše, odpověděla správně na všechny otázky v dotazníku a mohla jsem jít. Tohle je přípravna. Ale našla jsem ještě zajímavější věci a místa.
Jo, věštírna a tak. Můj nesmysl pro humor zase útočil.
Třeba fakt, že plastové obaly vyrábí stará dobrá Fatra. A že zaměstnanci mají přesný návod na správný oblíknutí podle norem. Formou fotorománu.
Hned vedle samozřejmě pracovní funkční obuv. Mám pro to trošku slabost, promiňte.
Stejně jako pro hygienické pláště. A sterilní prostředí.
Je víc než logický, že nemůže chybět desinfekční koutek, samozřejmě s návodem jako z fotorománu. Mimochodem, bohudík za to, než jsem přišla na metodu zapínání vody páčkou kolenem (logicky se na to nesahá rukama, žejo) tak jsem dvakrát předčasně zestárla.
Umyvadlo bez kohoutku.
A teď už opravdová výrobna- všechno se víceméně ručně krájí, odvažuje, komponuje. Inspirativní byly pyramidy téměř hotových salátů. Napadaly mě samý divně zábavný věci- představovala jsem si, že jsem na výstavě v galerii a zkoušela si vymýšlet velice konceptuální popisky k salátovým pyramidám.
Další umčo: zátiší se saláty. Mimochodem, mají tu velikou automatickou sušičku na salát. Vlhkej sen každýho vegetariána. Nebo by měl být.
No není to působivý?
To je ona- sušička! Keep dreaming!
Další uskupení, salát těstovinový. Samozřejmě i zálivky, omáčky a dipy si dělají tady sami.
Obrovský dipovač. Vedle něho byl na zdi pověšený vlhký sen každý foodbloggerky: obrovský tyčák. Taky jsem se dozvěděla, že existujou i obrovský ponorný průmyslový tyčáky, můžou stát i pár milionů. Myslím, že jsem v tu chvíli pochopila sen veverky z Doby ledový.
Vývařovna tip je mimojiný k dostání právě v regiojetech: kuřecí řízek s tyrolským brsalátem. Kvalitu a čerstvost prověřila Pakočka. A neztratila u toho ani jednu kontaktní čočku, čestný slovo.

5 komentářů:

 1. Hezounké.
  Vítek Ivičíč

  OdpovědětVymazat
 2. Doufam, ze jste svuj komentar psal hladce oholen a pekne upraven. V sterilnim igelitovem obalu.

  OdpovědětVymazat
 3. Vy musíte být nějaká zamindrákovaná feministka,že? Vítek Ivičič

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vy jste na to kap, Vitku! Presne to jsem.

   Vymazat
 4. Překontrolovat eToro, největší sociální investiční síť na světě, kde 1,000,000y klientů vydělávají kopírováním obchodních rozhodnutí našich nejlepších obchodníků.

  Výměna kdekoli Čas jsou peníze. Obchodujte na počítači, mobilu a tabletu

  Otevřené obchody na eToro - 227,651,647

  OdpovědětVymazat