pátek 17. dubna 2015

F. H. PRAGER OTEVŘEL SVŮJ OBCHODF. H. Prager, české jablářství (nejlepší slovo), výrobce cideru a limonád, otevřel v pondělí 14. dubna v Dejvicích svůj obchod (a showroom a bar). Nebudete tomu věřit, ale já (Hannah) jsem absolutně nadšená. 

Kdykoliv se někde objevím, což je, vzhledem k tomu, že mám nepřiznané fomo, asi tak 2x denně, pořád si stěžuju, že na západě mám všechno lepší, techno tvrdší, lidi si nepotřebujou ošahávat, co mám na sobě (většna mého oblečení je ze sametu), americano si v kavárně nemusim dodělávat sama a navíc nechybí sojový mlíko, počasí je blbý jenom tady, protože v Berlíně a Londýně je celoročně na plavky, prostě drahoušek.

V Praze se nicméně objevuje víc a víc míst, kde je vše tak perfektně vymyšlené a dotažené, že mi ani nevadí, že nemám na co nadávat a užívám si celoplošný progres.

No a obchod F. H. Prager je velmi zářný příklad. Skvělý lokální produkt, krásně zabalený, má nově svoji prodejnu, která ho posílá ještě dál a výš. 

Bylinky, šípek nebo anýz jsou natolik tradiční, až jsou v dnešní době netradiční, alespoň co se limonád týče (anýzová je navíc jediná na světě). I ty zbylé, kávovou, zázvorovou a matéčko, musím, co by největší arbitr absolutně všeho, vyhodnotit jako nadmíru uspokojivý.

Točený cider do půllitru je také úplně první na území ČR, pokud vím. Jsem jeden z těch lidí, co pije cider jako pivo, ne jako víno, víte. A cokoliv jiného, co jsem tu zatím ochutnala pod tímhle označením byl, OK, půllitr, ale fakt radši nechci vědět čeho, hysterický záchvat, amok, volejte úřad na ochranu spotřebitele, znáte mě.


Party plakáty.

Party.

Venku jsem se ve VIP zóně, už s prázdnym kelímkem, seznámila s Ondřejem, který spolu s Cyrilem F.H. Prager před pěti lety založil.

Ondřej: A přijde i Veronika?
Hannah: Veronika?
Ondřej: Ruppert. Nebydlíte spolu náhodou?
Hannah: Nene, to si pleteš s Pakočkou. Ta s ní bydlela. Já se teď vrátila z Berlína a tak zatím bydlím u mámy.
Ondřej: Hahahaha, ve třiceti dost dobrý.
Hannah: Je mi 25.

(dobře mi tak, co?)Obchod najdete na adrese Jugoslávských partyzánů 9, kousek od zastávky Dejvická.
Otevřeno je zatím od úterý do pátku, od tří do šesti.

Spokojená návštěva, jak by řekl pan Cuketka. Mimochodem, věděli jste, že cuketa se španělsky řekne calabacín?

WEB F. H. PRAGER
FACEBOOK F. H. PRAGER

Žádné komentáře:

Okomentovat