O NÁS

Vánoční dotazník- aneb zase jsme to stihly včas, znamená to, že  konečně dospíváme?! Za kabáty a péřovky a zebří čepice a další roztomilé nesmysly opět děkujeme H&M.
Naší profilovou sérii opět vyfotila skvělá fotografka Johana Pošová. A není to náhoda, že už je to podruhé. 

PAKOČKA


Co si přeješ k Vánocům?
Abych se pokud možno moc nepohádala s mámou kvůli existenciálním zásadnostem jako je salát versus kaše nebo posunutí koberce o decimetr doleva od gauče. Naopak, abysme si to na ty naše starý a starší kolena užily v klidu a míru, včetně decentního obžersví (stále ovšem v míře, kteoru snesou 4 stěny paneláčku) a půlnoční mše z Vatikánu. Aby nám fungovalo video. A abych vyhodila půlku věcí z bytu. A sehnala kazeťák. Abych si užila přátele (ty skutečný i ten seriál). A napsala knížku. A taky jednu dostala: Černé roky" od Libuše Jarcovjákové. Milé úřednice a úředníky. A nejlíp žádné (aspoň ve svým životě).

Co si nepřeješ k Vánocům?
Stres. Další prokousnutý ruce. Finální vyúčtování. Telefonáty z banky. A ze sociálky. 

Co budet jíst na Vánoce a pít na Silvestra?
Všechno. Cokoli. Hodně. Náhodně i velice důmyslně. Kapra jako vždycky vynecháme, ale dopřeju si to nejdražší filé z celýho Tesca s nějakým pompézním obalem. A na Silvestra už jenom bublinky s krbovým aroma ideálně na venkově. Ale možná zhřeším. A dám si jednohubky. A chlebíčky. A na novej rok Burrito Loco, protože jak na novej, tak po celej, to dá rozum.


DANIELA

Co si přeješ k Vánocům?
Přála bych si, aby mi Ježíšek přivezl mír na Blízkém východě, větší sociální jistoty ruku v ruce s polevením nesnesitelného tlaku na úspěch a štěstí a zdraví všech, které miluju. Pustila bych si k rozbalování reggae a přestala se bát budoucnosti. 


Co si nepřeješ k Vánocům?
Nepřeji si nic na sebe, co jsem si sama nevybrala, a prosím nechci ani žádné knížky, pokud to nebudou takový ty fancy umčo nebo gastro věci z Page 5, ty zase jo. Taky nechci novou matraci, i když jsem máme říkala, že ji chci a nechci ani robot, protože ho nemám kam dát a už jsem se naučila připravit těsto na chleba i bez něj. Hezky postaru. Nechci ani parfém, ani nový sluchátka, ani šperky a za svého kocoura Beneše říkám, že nechci nový pelech pro kočku. 

Co budet jíst na Vánoce a pít na Silvestra?
Na Vánoce budu jíst přesně drobek po drobku to, co každý rok, jsem v tomhle hodně konzervativní a poslední roky si to dokonce i sama uvařím. Liší se akorát chleba k čočkové polévce a dezert k Popelce. Na Silvestra upřímně nevím...bud budu hodná s rodinou a srknu si sektu, nebo se opiju a zfetuju s mladýma v Praze. Vodka a bublinky, ruská šlechta. HANNAH

Co si přeješ k Vánocům?
No, vlastně se jen zavřít v pokoji, užívat si knížky a filmy a ignorovat okolní svět. Knížky. Termostat na maximum. Ponožky. To jako fakt. Teď jsem je totiž začala nosit a přijdou mi jako ta nejlepší věc na světě. A jídlo, hodně jídla.

Co si nepřeješ k Vánocům?
Vánoce. Jsem hodně anti-vánoční typ.


Co budet jíst na Vánoce a pít na Silvestra?
Chtěla bych jíst ramen a schawarmu s takovou tou nakládanou růžovou ředkví, a taky že si to pár dní před vánocema jedu do Berlína splnit. O vánocích bych chtěla určitě nejíst kapra a určitě jíst smažák, svíčkovou, dorty, hodně sýra obecně, kebab-boxy na dobrou noc a to všechno pravidělně prokládat pizzou. Prostě normálka, jen intenzivnější.
A už uplně vidim, jak na Silvestra ve dvě odpoledně decentně upiju z prvního prosecca, střih, a přijdu k sobě v půlce ledna. Všechno prostě, jak s tim jídlem.