O NÁS

Podzim, zima. Vracíme se ke kořenům: do hospody. Do příjemnýho českýho pajzlu, kde si jsou u piva všichni rovni. 3 holky - prašť jak Lenin. Naší profilovou sérii jsme si nafotily zase samy s pomocí architektky aka "výčepní na měsíc" Kateřiny z dua MAK! tedy mobilní architektonický kanceláře. Ti totiž na celej měsíc otevřeli v Karlíně hospodu U Hada, první a jedinou pop-up hospodu, která je vlastně galerie. Prostě nechodíte na pivo a béžovku, ale tzv. za uměním. My osobně snad lepší umčo, než nakládanej hermelín, fotbálek, sport v televizi, pouštění písniček z džubálu a hraní šipek u piva asi neznáme. Za oblečky, který hodně evokujou normalizační podpulťáky, doby, kdy zakouřený hospody byly místy, kde se formovala kultura a kde v tichý i hlasitý solidaritě všichni společně pili čůčo a pojilo je pouto jednoho společnýho nepřátelství, za který by se ani naše mámy rozhodně nemusely stydět, děkujeme H&M. K fotkám Libuše Jarcovjákový sedly jako prdel na hrnec. Je podzim. Neupadejte do depresí. Pojďte s náma radši na pivo.PAKOČKA

1. Jaká je tvoje oblíbená čtyřka (nebo pajzl, hospoda, česká hospoda...)?

Rozhodně Svatej Antoníček na pomezí Letný a Holešovic. Hotovky, smažáček, žlutá limča, pivo a pozor - rychlá wifina a platební terminál. Od tý doby, co tohle všechno zavedli mně už v Café 1 nikdo nikdy pracovat neuvidí. 

2. Oblíbený hospodský pití?

Pivo, Becherovka, žlutá limča.

3. Oblíbený hospodský jídlo /pochutina?

Hermelín a utopenec. V nakládaným hermelínu je všechno. Ukáže vám stav hospody nebo kavárny. Dobrej hermelín musí být naloženej minimálně týden, prostě uleželej. Mám ráda pikantní s čalamádou ale i moderní verze s rozinkama nebo ořechama. Servírovat pokaždý s feferonkou a býčím rohem. Když ho dostanete uplně "nahej", tak je to rozhodně gastropodvod.

4. Co ty a Svatomartinská husa? Dáváš?

Bez husy se klidně obejdu. Ale mám crush na dobrý červený zelí. Nemůžu dospat.


DANIELA


1. Jaká je tvoje oblíbená čtyřka (nebo pajzl, hospoda, česká hospoda...)?

Moje srdcovka je letenská Prašivka. Je to jediná čtyřka, kam chodím pravidelně a cítím se tam fakt dobře. Mají výborné pivo Klášter a sem tam se mi podaří tam zajít i na hotovku k obědu, i když bohužel ne tak často, jak bych si přála. Největší minus je, že zavírají už v 9, ale možná je to vlastně dobře... Přestávat se má v nejlepším. 

2. Oblíbený hospodský pití?

LOL, pivo přeci. A ještě becherovka.

3. Oblíbený hospodský jídlo /pochutina?

Hermelíny a utopenci nikdy nebyly úplně moje... Mám ráda hotovky s knedlíkem, ale to není úplná pochutina. takže já si vystačím s pivem a neurazíte mě dobrým párkem. Ale těch je jako šafránu.

4. Co ty a Svatomartinská husa? Dáváš?

Ano. Velmi. Loni jsem byla mega zklamaná z husy U Vodoucha, letos si ji chci upéct sama. Pozvala jsem Janu s její mámou a ještě se připojí moje máma. Pět hus dohromady. Často peču kachnu, tak to poprvé zkusím s husou, dělám prý dobré zelí (s vínečkem), akorát těch knedlíků se bojím, ty koupím :-( 


HANNAH

1. Jaká je tvoje oblíbená čtyřka (nebo pajzl, hospoda, česká hospoda...)?

Za poslední dobu asi Bohužel bar, protože ho mám kousek od bytu. Zážitky z něj už nejsou takové bohužel jako dřív, což připisuju spíš věku – kvalita podniku se naštěstí nijak nezměnila. Taky jsem si oblíbila Duende – vždycky jsem ho měla za hospodu, kam chodí Famáci, a tak jsem tam systematicky začala od zářijového nástupu také chodit. Zatím jsem tam žádné spolužáky nepotkala a i ty své musím často přemlouvat, abychom šli zrovna tam. Jenže už to tak mám zafixovaný a s tím se v mém případě často nedá nic dělat.


2. Oblíbený hospodský pití?

Pivo. Fakt moc. Výjimečne ne Jägr, protože ten si dávám spíš na party. Když už si dávám v hodspodě panáka, tak nějakou pálenku na doporučení obsluhy. Nedávno jsem seděla ve Sladkáči – chtěli jsme u stolu panákovat, ale byli jsme už fakt moc. Objednala jsem nám lahev modré zonky, skleničky a taky to šlo.


3. Oblíbený hospodský jídlo /pochutina?To je složitější. Klasický hermelín ani utopenec prostě nedávám a ne všude mají tak skvělý výběr jako v Prašivce, kam se jde člověk vyloženě najíst. 


4. Co ty a Svatomartinská husa? Dáváš?Většinou mi to z nepozornosti uteče, ale OK, píšu si.Fotky: My 3 na analogovou Leicu