pondělí 4. února 2013

BOJUJEME S BÍDOU I V KOUPELNĚ

Kouknete se do kalendáře, konec měcíce/nebo první dny toho novýho, posíláte zdravotní, zaplatili jste nájem a už jen čekáte až budete moc vyfakturovat...je to nejhorší období v měsíci, nic člověka netěší, na nic nemá (protože ani normálně to není žádná hitparáda).
Já nevím jak vy, ale mě kromě zmrzlin ve Spenceru, slaných mandlí v medu a paštiky z uzenářství těší ještě jedna věc (slevy a jedení venku nepočítám)- drogérie. Miluju to.
Jenže jak říkám, nastala doba během který si prostě ten fancy koupelovej olej pro zlepšení nálady nemůžu koupit (protože to bych pak neměla večer na víno- chápete, priotity). A kurnik nic mi nezlepší spín tolik jako výše jmenovaný. A nejvíc teda pak sůl a oleje do koupele. A pleťový masky.
Proto se s váma chci podělit o jednu z mála výhod bydlení s kočkou a tou je (kupodivu)- kočičí píseček. No kidding, ale z kočičího písečku si totiž beze srandy vyrobíte skvělou čistící pleťovou masku- takže tady je recept (recept jako recept, no ne? jen to dneska prosimvás nejezte).
Klasickej Mikeš, Albet quality a další písečky jsou totiž z bentonitu, což je materiál, který zniká vulkanickou činností, zbytky sopečných výbuchů a tak, nejsem encyklopedie ani Google. Fakt je ten, že bentonit je pro svoje vlastnosti využívaný nejen jako kočičí odkladač (absorbce za jedna), ale je taky přítomnej ve většině čistících pleťových maskách, takže vás ujišťuju, že nějaký takovýty fancy značkový legrace jsou častokrát, ehm, prostě předražený ovoněný...kočičí záchody.
Pokud teda kupujete píseček nehleďte ani tak na cenu (ve finanční tísni stejně platí, že slevy a akce vítězí), ale na složení, musí to být bentonitový neparfemovaný stelivo.

1) Dvě tři kuchyňský lžíce písečku a přiměřeně vody- asi tolik, aby se mícháním vytvořilo kompaktní bahýnko.
2) Přimíchejte vonnou esenci, olejíček, aloe vera gel, nemusíte se ovšem držet babicovský rétoriky, že když nemáte aloe dáte tam aviváž. Prostě klidně nic.
3) Zahřejte v mikrovlnce (poud jako já nemáte mikrovlnku tak v bodu 1 použijte horkou vodu a nechte vychladnout, abyste si nespálili ksichtík, to je jasný).
4) Vmasírujte prsty na obličej, vyhněte se očím a pokud možno nepatlejte si na obličej ty kamínky, ale to bahýnko.
5) Nechte uschnout a umyjte.

Buďte bjůtynky i bez peněz.
Pokud byste mi nevěřily, házím vám tutorial:


6 komentářů:

 1. To jsem netušil, že kočičí "písek" je bentonit :D Mimo jiné se to dává do vína - rozmíchá se v něm a jak se pomalu usazuje ke dnu, tak s sebou stahuje bílkovinu z vína...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. cool, takže další užitečná věc, kterou umí kočičí píseček! Super!

   Vymazat
 2. Coze :-D skoda ze nemam kocku tudis ani pisecek.. a kupovat pet kilo pisku na curani pro kocky :-D to uz bych si pak mohla rovnou zalozit vlastni "kitty zaiju"..

  OdpovědětVymazat
 3. skoda,ze pro svoje kocky nepouzivam bentonitove, ale drevene stelivo.. z toho si asi masku nevyrobim

  OdpovědětVymazat
 4. Pakočko , Japonka - dobrý! Ale co Zvůj obličej ? Stydíš se ?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. http://www.facebook.com/photo.php?fbid=422114611205869&set=a.171538706263462.46009.112155348868465&type=1&theater

   Vymazat