čtvrtek 30. srpna 2012

SEMILY- MLÉČNÝ BAR RUBÍN


Semily jsou moje srdeční záležitost, protože odtud pocházím. Spoustu vesnickejch hospod a jídelen už bohužel jak po Semilech tak po okolních vesnicích vymizelo, ale je jedna stálice, která drží.
Mléčný bar "Rubín", včetně interiéru direkt ze sedumdesátek (prošpikovaný devadesátkama). Luxusní chlebíčky, ale protože jsme šli na dopolední sobotní snídani, dortíky už byly poněkud unavenější, ale co víc chtít k dokreslení týhle nezapomenutelný atmosféry, kdy z okýnka koukáte na hlavní náměstí (s fungl novou fontánou, která je přes den spíš děcký brouzdaliště a do půl 10 večer maloměstská 90s parodie na tu Křižíkovu- v půl 10 se vypne a konec srandy, žejo) a na hory a kopce nad městem (Semily jsou v údolí).
Vzkažte někdo panu starostovi, že tohle by měl být skanzen, k zakonzervování. Semily nemají nic, kvůli čemu by se tam hrnuly davy turistů, Semily mají jen Semily, forever stuck in time (a na fasádě protějšího domu visí jako memento pořád obrovská mozaika se srpem a kladivem).
Přijeďte- na zákusky a kváskovej chleba z místní pekárny, která má asi jako jediný podnik podnikovou prodejnu dražší než ostatní retaily a samozřejmě na KVÁSEK jen tak, na podkrkonošský KYSELO.
Jen si probůh nedávejte v Rubínu kakao, nic tak odporně sladkýho jsem dlouho neměla, fakt ideální kombo k suchýmu sachru a okoralýmu věnečku (nestěžuju si). Ale potěšil servis, na talířek jsem dostala ještě cukr navíc, co kdyby, žejo.
Ačkoli jsou Semily po deváté hodině večerní jako pokosený morem je to město nejednoho bufetu. Otevřeno všední dny 9-17Hnědo-žlutý nakloněný logo vás vystřelí rovnou do roku 1975....


...kde zůstaneme celou dobu. Občas diskrétně prolneme s ranými 90s.


Vlevo vitrínka slaná, vpravo vitrínka sladká.


Vítězila spíš slaná vitrínka, chlebíčky byly excelentní!

Šunková klasika, ačkoli byl den starý, byl skvostný!

Kakao- od tý doby mám podezření na cukrovku... 

Zlatý voči- sachr a věneček, myslím, že to byly podpultovky taky ještě z roku 75...
Módně sportovní okénko- Semily jsou trendy! 10 komentářů:

 1. Semily :)
  ten věneček je dovezenej,
  taky ze sedmdesátek asi,
  fujtajbl.
  (Ty chyby zase)

  OdpovědětVymazat
 2. na jednom chlebíčku dva druhy okurek, nirvána!

  OdpovědětVymazat
 3. Klára přízrak špinavého města30. srpna 2012 v 10:07

  Ale chlebíček tedy dost velký!!! Závist a těžká!

  OdpovědětVymazat
 4. copak semily... ale v turnově na vlakáči mívali ty absolutně nejlepší dorty široko daleko.... na rubín si vzpomínám jen to, že ještě asi před deseti rokama měly prodavačky takovou krajkovou čelenku ve vlasech.... eek :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Turnovskej vlakáč! No jak by ne! Tady mě máma učila čůrat na veřejných záchodcích ("nesedat, nesedat!!) a pak jsme si vždycky u okýnka dávaly punčový řez a laskonku! Ach!

   Vymazat
  2. Copak punčák a laskonka, ale ty výýýtečný věnečky proslulý. A to beze srandy!!

   Vymazat
 5. Ahoj, funkcionalistické dvoupatrové kavárny jsou tak trochu brněnská specialita (moc jich už nezůstalo), takže nejen v Praze je moc nehledejte..

  ian von rave

  OdpovědětVymazat
 6. Ech, pardon, to patřilo pod Zmenovu kavárnu :-/

  OdpovědětVymazat
 7. Bohuzel od kvetna 14 je mlíčák pod retezem :-( Zavreno.

  OdpovědětVymazat
 8. A stále zavřeno .... byli bychom vděčni za skanzen ....

  OdpovědětVymazat